Kalendár akcií

OKTÓBER 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Brigantová Ľubomíra

Enkaustika ukrýva  v sebe bohatú históriu techniky a ľudstva. Pulzuje a odhaľuje  nádherný vzťah umelca v každom  z nás. Prebúdza našu fantáziu  a kreatívnu ríšu nekonečnej dokonalosti.

Umelecky tvorím a pôsobím na SSUŠ v Hodruši Hámroch už sedem rokov. V grafickom a výtvarnom ateliéri sa prelínajú mnohé výtvarné techniky, ale najviac z nich ma očarila práve enkaustika. Počiatočné chvíle s enakustikou ohriali moju umeleckú dušu natoľko, že zatúžila tvoriť, experimentovať, spoznávať, skúšať a zanechávať stopu mojej múzy v tejto stále sa pretvárajúcej technike.

FAREBNOSŤ je  jedna z vlastností, ktorú pri enkaustike milujem, pretože ju tvorí tá najpestrejšia dúhová  paleta. Uchvátila ma natoľko, že sa stala najsilnejším vyjadrovacím prostriedkom komunikácie v mojej tvorbe.

ABSTRAKCIA, ktorá nie je priestorovo obmedzujúca, má svoje miesto vo svete a je veľmi dôležitá. Myslím si, že poskytuje priestor pre rozvoj ľudskej imaginácie.

Všetky tieto aspekty využívam na to, aby som u diváka naštartovala zmysly, pocity, asociácie a fantáziu. Múza sa hrá so mnou a zároveň komunikujem s Vami, aby ste mali túžbu dotknúť sa a spoznať. Spoznávať samých seba cez svoju enkaustiku, ktorá dáva veľký  priestor  arteterapii a jej posolstvu. Ponorte sa do jej  vône a tvorte!

Umelecké diela predstavujem pod umeleckým menom BUBArt na výstavách, enakustických dielňach ruka v ruke s projektom Anjelské pierka a SRDCE ANJELA.

Dovoľujem Vám vstúpiť do môjho sveta, s mojím príbehom...

Dovoľujem Vám pýtať sa...

 

 „Myslím teda som. Cítim teda som. Tvorím teda som.“

Rada Vás  privítam v ateliéri BUBArt

 

 

KONTAKT