Kalendár akcií

SEPTEMBER 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Master Paste Original

Enkaustika pomocou MPO je technika veľmi ukludňujúca a plná radosti, a umožňuje umelcovi, aby sa premiestnil do terapeutickej zóny tvorby v sprievode spirituálneho indexu, kde Váš umelecký potenciál ľahko vynikne.

 

Ako sa tvorí s MPO ?

Postup tvorby je jednoduchý: je to takzvané prekrývanie vrstiev. Tvorí sa pomocou špachtlí určenú pre enkaustiku. Týmto postupom sa dá docieliť úžasných tónov farieb.

Na miešanie olejových farieb alebo suchých pigmentov s MPO pred nanášaním na podklad je najlepšia sklenená paleta alebo iná tvrdá podložka. Ako podklad pre maľbu sa môže použiť: lepenka, preglejka, sololit a ďalšie drevené podložky ktoré sú k dispozícii (vrátane skla o priemere minimálne 5mm). Pri tvorbe sa odporúča mať pri ruke vlhkú handru.

 

Ako dlho MPO schne?

Schnutie MPO je rýchle po každom nanesení, a tak nie je potrebný tepelný zdroj. Pre dosiahnutie detailného výsledku a hladkého povrchu maľby poloha špachtle pri nanášaní MPO by mala mať uhol s podložkou 45°.

Na koniec ľahkým preleštením maľby bavlnenou handričkou alebo handrou z mikro vlákien

 

Ako sa správne MPO skladuje?

Najlepšie podmienky na skladovanie pasty MPO je teplota medzi 11° až 26° stupňov. MPO môže byť skladované aj pri nižších teplotách (nie však pri bode mrazu). Pre maximálne využitie MPO je nutné aby mohla absorbovať izbovú teplotu, pred použitím ju treba premiestniť do miestnosti kde sa bude maľovať 24 hodín pred maľbou.

viac na www.EncausticWorld.com